KAHRAMANMARAŞ ANDIRIN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Bayramının 92.Yıldönümü Coşkuyla Kutladık

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 92.Yıldönümü Kutlamaları Ülkemiz Genelinde Olduğu Gibi İlçemizde de Çelenk Sunma Töreniyle Başlayıp, 29 Ekim 2015 Perşembe Günü Yapılan Kutlama Törenleriyle Devam Etti.
    Cumhuriyet Bayramının 92.Yıldönümü Coşkuyla Kutladık

28 Ekim 2015 Çarşamba günü Atatürk Anıtına yapılan Çelenk Sunma Töreni; Kaymakamlık , Garnizon Komutanlığı ve  Belediye Başkanlığı Çelenklerinin sunulmasıyla başlayıp, Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla sona erdi.

 

29 Ekim 2015 Perşembe günü yapılan Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları; saat 09.15’de Kaymakam Mustafa MASLAK, Garnizon Komutanı Üsteğmen Onur KEYSAN  ve  Belediye Başkanı Baki TEZCAN ile birlikte Makamında tebrikleri kabul etti.

 

Atatürk Ortaokulunda  düzenlenen Kutlama programı saat 10.00’da; Kaymakam Mustafa MASLAK, Garnizon Komutanı Üsteğmen Onur KEYSAN  ve  Belediye Başkanı Baki TEZCAN´ın öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamaları ile başladı.

 

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasının ardından, Kaymakam Mustafa MASLAK, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92.yıldönümü nedeniyle göndermiş olduğu Kutlama Mesajı okundu. 

 

Tören; öğrencilerin şiirlerini okuması ve folklör gösterilerinin ardından okulların, öğrencilerin  tören geçişi ile sona erdi.

 

Çelenk Sunma ve Kutlama Törenlerine; Kaymakam Mustafa MASLAK, Garnizon Komutanı Üsteğmen Onur KEYSAN  ve  Belediye Başkanı Baki TEZCAN, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Ali KAYAt, ilçemizde görev yapan mülki ve askeri erkân, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri,İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Andırın Hükümet Binası - 0344 216 49 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.