KAHRAMANMARAŞ ANDIRIN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası 28/09/2015 tarihinde Atatürk Ortaokulundaki Atatürk Anıtına Çelenk konulurak başladı. Törenlere 01/10/2015 tarihinde Cumhuriyet İlkokulunda devam edildi. Törene İlçemiz Kaymakamı Mustafa MASLAK, Belediye Başkanı Baki TEZCAN, İlçe Jandarma Komutanı Onur KEYSAN, Emniyet Müdürü Cafer Tayyar BUĞRUL, Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KAYA, Şube Müdürlerimiz Kanan ABACI, Ayhan KORMKAZ ve  daire amirleri, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.
İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası 28/09/2015 tarihinde Atatürk Ortaokulundaki Atatürk Anıtına Çelenk konulurak başladı. Törenlere 01/10/2015 tarihinde Cumhuriyet İlkokulunda devam edildi. Törene İlçemiz Kaymakamı Mustafa MASLAK, Belediye Başkanı Baki TEZCAN, İlçe Jandarma Komutanı Onur KEYSAN, Emniyet Müdürü Cafer Tayyar BUĞRUL, Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KAYA,  Şube Müdürlerimiz Kanan ABACI, Ayhan KORMKAZ ve  daire amirleri, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KAYA programda yaptığı konuşmada "Toplumlar Eğitime verdiği önem kadar ileri gitmiş, önem vermeyenlerin ise sürekli gerilediğini söyledi. Bu günkü dünyaya baktığımızda dünyanın en ileri ülkeleri eğitime en fazla yatırım yapan ülkeler, en geri ülkeleri ise eğitime az yatırım yapan ülkeler olduğunu belirten KAYA şunları kaydetti Artık dünya beden gücünden çok beyin gücüne yönelmiştir. Beyin gücünün gelişimi ise ancak ve ancak eğitimle gerçekleşmektedir. Bu gün tarım sanayi ürüne satan değil, teknoloji satan ülkeler gelişmektedir. Ülkemizde de eğitime ayrılan bütçe payı sürekli artmaktadır. Bu artış ile birlikte okullarımızdaki bilgisayarlı eğitimin desteklenmesi , fatih projesi ile etkileşimli eğitimin geliştirilmesi, EBA portalı gibi çalışmalarda yapılmıştır. Kaya geçtiğimiz yıl yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavında ilçemizden sınava giren 653 öğrciden tamamı bir üst öğrenime yerleşmiştir. Bu öğrencilerden 42 Öğrenci Fen Liselerine yerleşmiş olup, TEOG ortalaması bir önceki yıla göre 308´den 316´ya yükselmiştir.dedi

 Öğrencilerin günün anlamını belirten şiirler okuyup gösterileri sunmalarının ardından Kaymakamımız Mustafa MASLAK, yeni eğitim öğretim yılının tüm ülkemize ilçemize, öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum dileyerek yeni eğitim öğretim yılının açılışını yaptı.Daha sonra sınıflarda gezilerek öğretmenlere ve öğrencilere başarılar dilendi.

Andırın Hükümet Binası - 0344 216 49 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.