KAHRAMANMARAŞ ANDIRIN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Çoşkuyla Kutlandı

Öğretmenler Günü Çoşkuyla Kutlandı

Müdürümüz Mehmet Ali KAYA tarafından Andırın Ortaokulu bahçesindeki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan tören, Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu Salonu´nda devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan, Türkçe Öğretmeni İlknur EVLİCE,öğretmenliğin ,insanlık tarihinin önemli ve ölümsüz mesleği olduğunu söyledi. Öğretmenlik mesleği bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleği olarak nitelendiren EVLİİCE,"Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir" dedi.

Daha sonra, Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu müdürlüğü tarafından hazırlanan programda, öğrenciler tarafından hazırlanan programda, öğrenciler tarafından "Veli Toplantısı" isimli piyesin sahnelenmesinden sonra, "Türkiye´de öğretmen" isimli kısa film gösterimi yapıldı.

Günle ilgili okunan şiirlerden sonra, yine öğrenciler müzik öğretmenleri eşliğinde şarkı ve türküler seslendirdiler.

İlçe Kaymakamı Mustafa Maslak tarafından emekli olan öğretmenlere " Hizmet Şeref Belegesi" verildi. Daha sonra stajyerliği tamamlayan öğretmenlerin yemin töreninden sonra Emekli öğretmenler adına Emekli öğretmen İbrahim Kürtül konuşma yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dalında derece alan öğrencilerin ödülleri, İlçe Kaymakamı Mustafa Maslak, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Onur Keysan ve Belediye Başkanı Baki Tezcan tarafından verildi.

Andırın Hükümet Binası - 0344 216 49 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.